BYTOMSKA BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA. INFORMATOR. ZESZYT 14 (2011)

 

 

TEMAT NUMERU

BLIŻEJ MATEMATYKI

Piękno matematyki – jak piękno dzieł sztuki - nie jest i nie będzie dostrzegalne dla każdego. Ale ku Królowej Nauk kieruje nawet suchy pragmatyzm: wszak na rynku pracy szczególnie wysoko cenione jest właśnie wykształcenie matematyczne. Zwielokrotnia ono szanse na ciekawą i dobrze płatną pracę w najrozmaitszych dziedzinach. A wszechstronność zastosowań matematyki może wręcz oszałamiać: korzysta z niej medycyna, informatyka, wojskowość, banki, producenci luksusowych kosmetyków i twórcy nowoczesnego kina… Przyszli finansiści uczą się, że biznes jest fraktalny, graficy komputerowi wizualizują formuły matematyczne. W salonach jubilerskich, wśród kosztownych cacek, znaleźć można np. wstęgę Möbiusa.

Matematyka to ciekawość świata, dostrzeganie zależności, umiejętność rozwiązywania, odkrywania i stawiania problemów, wyobraźnia i twórcze myślenie. Logika, zwięzłość, precyzja, wytrwałość. Trening intelektualny. Bezcenne...

Biblioteka Pedagogiczna w Bytomiu posiada w swoich zbiorach ciekawe materiały, związane z matematyką i prezentujące jej różne oblicza (...)
 

Bytomska Biblioteka Pedagogiczna. Informator
Zeszyt 14 (styczeń-marzec 2011)