logo podstawowe cmyk

W poniedziałek 6 września włączyliśmy się w dziesiątą edycję Narodowego Czytania. Na  nowo odkrywaliśmy kolejne dzieło klasyki literatury polskiej.
Lekturą tegorocznej edycji była sztuka "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej . 
To wyjątkowy utwór gdyż "dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna"
Relacja  z wydarzenia dostępna jest poniżej. Zachęcamy do zapoznania się.

 

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbyła się dzięki współpracy naszej biblioteki i następujacych instytucji: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, Technikum nr 4 w Bytomiu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu. Obchody jubileuszowe, bo dziesiątej edycji odbyły się w Rotundzie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Honorowych gości, tj. Prezydenta miasta Bytomia Mariusza Wołosza oraz w-ce prezydenta miasta Bytomia Adama Frasa przywitała oraz imprezę poprowadziła kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach, Filii w Bytomiu  pani Grażyna Dobrzelecka. W lekturę Narodowego Czytania wprowadził nas dyrektor MBP w Bytomiu Dariusz Kot. Śmiało możemy powiedzieć, że to nie było tylko czytanie, ale także odgrywanie ról i interpretacja postaci. W rolę osób czytających wcieliły się: słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani dyrektor Technikum nr 4 w Bytomiu, pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach, Filii w Bytomiu oraz dyrektor MBP Dariusz Kot. Scenariusz tego wydarzenia przygotowała i jego realizacji  dopilnowała pani Joanna Ambroży z PBW, Filii w Bytomiu. Szczególne podziękowania należą się pani Annie Misiak z MBP w Bytomiu za wykonanie przepięknej scenografii do tego wydarzenia. Dziękujemy także osobom, których praca nie była widoczna, ale  ich działania w znaczny sposób wpłynęły na organizację wydarzenia, te podziękowania kierujemy dla pani Izabelii Gawlińskiej, Kariny Maczugi oraz Beaty Jaszek z MBP w Bytomiu. Dziękujemy bardzo :)  

W drugiej częsści wydarzenia młodzież z Technikum nr 4 pod kierunkiem pani Beaty Kaczmarek i pani Moniki Ziętek przedstawiała swoją interpretację "Moralności pani Dulskiej". Bardzo nam podobało się to wykonanie. 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczne wydarzenie i ZAPRASZAMY do współpracy za rok.