1. Dziewczynka z zapałkami: scenariusz przedstawienia / oprac. Monika Szulczyk. - [Bytom, 2003]
  Sygn. A-3171


  Propozycja nauczycielki SP nr 45 w Bytomiu. Scenariusz, będący adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena, przeznaczony jest jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu blokowym w klasach IV-VI szkoły podstawowej; może być również wykorzystany w okresie Świąt Bożego Narodzenia, np. jako wdzięczny materiał na spotkanie z rodzicami. Spektakl w oparciu o niniejszy scenariusz zaprezentowany został w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
   
 2. Gry dydaktyczne na lekcjach matematyki / oprac. Monika Szulczyk. - [Bytom, 2003]
  Sygn. A-3172


  Opracowanie nauczycielki SP nr 45 w Bytomiu. Zawiera omówienie i przykłady zadań z wykorzystaniem klasycznych oraz odpowiednio zmodyfikowanych popularnych gier i zabaw, takich, jak:
  - domino dydaktyczne;
  - kółko i krzyżyk;
  - krzyżówki matematyczne;
  - arytmograf;
  - układanki z zapałek;
  - pentomino;
  - łamigłówkę "Wieże Hanoi";
  - figury magiczne.
  Zaprezentowane gry i zabawy dydaktyczne znakomicie służą niestereotypowemu realizowaniu programu nauczania i uatrakcyjnieniu lekcji matematyki w szkole podstawowej.
 1. Wigilia Europejska / oprac. Monika Szulczyk. - [Bytom, 2003]
  Sygn. A-3170


  Prezentacja nauczycielki SP nr 45 w Bytomiu. Jest to element przedsięwzięcia, realizowanego na zajęciach szkolnego Klubu Europejskiego. Scenariusz zajęć "Przedstawiamy zwyczaje świąteczne państw członkowskich Unii Europejskiej 2002 r." przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych