Drukuj

KUHLEN, Roland
Detektyw Adamski na tropie : zabawy związane z mediami dla dzieci i młodzieży : media - reklama - showbusiness / Roland Kuhlen, Simone Schenk ; [tł. Małgorzata Kowalik]. - Kielce : "Jedność", cop. 2005
Sygn. 41052, 41282

Zestaw atrakcyjnych, oryginalnych scenariuszy zajęć oraz propozycje zabaw i ćwiczeń z zakresu szeroko pojętej edukacji medialnej, sprzyjających rozwojowi kreatywności dzieci i młodzieży. Autorzy, sięgając do różnorodnych aspektów z zakresu tematyki mediów, umożliwiają realizacje prawdziwego bogactwa celów dydaktycznych, a przede wszystkim wychowawczych.
Zabawy kształtują umiejętności zespołowe i komunikacyjne, umiejętność empatii i wcielania się w role, rozwijają poczucie przynależności do grupy. Jednocześnie wnoszą wiele dobrego humoru i radości.

Scenariusze przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, także mieszanych i z udziałem dorosłych. Nadają się do wykorzystania w szkole (także w formie szkolnego projektu czy imprezy okolicznościowej), w świetlicach środowiskowych, na koloniach itp.

Tytuły zabaw i przewidziana kategoria wiekowa uczestników:
- "Detektywistyczne seminarium" (powyżej 16 lat);
- "Agencja Morska piana" (powyżej 14 lat, dorośli);
- "Powrót do lat 70-tych" (powyżej 10 lat);
- "W poszukiwaniu liliowej krówki Lotte" (10-14 lat);
- "Spadek księżnej Wielkopolskiej" (od 12 lat, grupy mieszane).
 

Bożena Zwierzyńska