Drukuj

22 marca 2010r.

10.15 – dr Grzegorz Głód z Akademii Ekonomicznej w Katowicach, „Co przyszły menadżer powinien wiedzieć o zarządzaniu?”

10.15 – dr Andrzej Boczarowski z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, „Oetzi – człowiek z lodowca”

11.15 – mgr Małgorzata Lesiecka z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, „Matura za pasem czyli jak uczyć się szybko i skutecznie”

11.15 – prof. dr hab. Maciej Szargot z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Bytomiu, „Imiona Zygmunta Krasińskiego”

11.15 - prof. dr hab. Krzysztof Wieczorek z Instytutu Filozofii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, „Europejczyk w wielokulturowym świecie”

12.15 – mgr inż. Magdalena Piłat z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, „Od atomu do prądu w gniazdku”

12.15 – dr n. hum. Piotr Romaniuk z Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, „Ekonomia, polityka i system zdrowotny, czyli rzecz o prywatyzacji”

12.15 - reż. Tadeusz Ryłko z Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, „Dlaczego wierzymy reklamie?”
 


23 marca 2010r.

9.30 – prof. dr hab. Karol Kołodziej z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, „LHC – największe urządzenie badawcze świata. Po co je zbudowano?”

9.30 – dr Jacek Kaniewski z Instytutu Historii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, „I wojna światowa a sprawa polska”

10.30 – dr Magdalena Piekara z Instytutu Nauki o Literaturze Polskiej im. I. Opackiego, Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, „Śmierć lektur szkolnych, czyli jak nie należy czytać”

10.30 – dr Agnieszka Wiśniak z Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, „Interkulturowa analiza gestów”

11.30 – dr Leszek Szojda z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, „Projektowanie linii wysokiego napięcia w aspekcie nowej normy”

11.30 – mgr inż. Tomasz Niedziela z Wyższej Szkoły Mechatroniki w Katowicach, „Inżynier mechatronik – zawód przyszłości”

11.30 – dr inż. Grzegorz Sierpiński z Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej

12.30 - dr inż. Przemysław Skurowski z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Wydział Zamiejscowy Informatyki w Bytomiu, „Jak komputery widzą?”