Drukuj

    Proponowane przez nas filmy edukacyjne to audycje dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które z powodzeniem można wykorzystać jako pomoc dydaktyczną podczas realizacji zajęć języka polskiego, matematyki, historii, fizyki, godziny wychowawczej czy wychowania do życia w rodzinie.Podejmowana w filmach tematyka jest ujmowana w różnych aspektach, co zaciekawia, zmusza do refleksji, zachęca do dyskusji. Atrakcyjny sposób przekazu powoduje, że uczniowie chętnie i efektywnie uczestniczą w proponowanej formie zajęć.
    Wśród naszych zbiorów audiowizualnych znajdą Państwo również filmy, dotyczące Unii Europejskiej, reformy systemu edukacji, wychowania komunikacyjnego, edukacji regionalnej i kulturalnej, bezpieczeństwa w sieci internetowej oraz zdrowego stylu życia, filmy służące umuzykalnianiu uczniów i rozwijaniu hobby (np.: gra na gitarze i harmonijce ustnej, tańce polskie).
    Wszystkie filmy nagrane są na kasetach VHS, można je wypożyczać. Być może jednak nie każda szkoła dysponuje odtwarzaczem dla tego nieco już archaicznego nośnika, dlatego też ZAPRASZAMY NA EMISJE FILMÓW DO NASZEJ BIBLIOTEKI. Tego typu wycieczka szkolna, połączona z prezentacją biblioteki pedagogicznej, będzie posiadać dodatkowe walory edukacyjne.
    Serdecznie zapraszamy młodzież wraz z opiekunami. Projekcje filmów można połączyć z lekcjami z zakresu przysposobienia biblioteczno-informacyjnego, do czego gorąco namawiamy.
W celu uzgodnieniu terminu prosimy o kontakt z kierownikiem biblioteki (Anita Góral – tel. 032 286 23 52).

Serdecznie zapraszamy!